2421/143
Københavnsk regulatorur i væghængt kasse af ådret træ, rund skive sign. Julius Adolph Øberg København. 20. årh. H. 200. B. 46. D. 26.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2421/131
Michael Bird: London; Engelsk George II standur. Ca. 1700. H. 215. B. 54. D. 34.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2421/5
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med Apollo med lyre, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 42. B. 28. D. 9,5.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK