Glas
2 hammerslag
i Aarhus
2420/162
Moser vase af transparent og pink krystalglas, kantet balusterform med forgyldt dekoration. Ca. 1900. H. 23.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2420/30
Otte hyacintglas og to løgglas af mørkviolet, blåt og ravfarvet glasmasse. 19. årh. H. 10,8-23. (10)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK