2421/​83

Chatol af hvidmalet fyrretræ med overskab med senere tilføjet gallerikant. Louis XVI form, 19. årh.s midte. H. 210. B. 108. D. 52.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere tilføjede elementer.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
988210 3.200 DKK
831884 3.000 DKK