2420/92
Bombéformet kommode af nøddetræ og forgyldt træ, rigt prydet med skæringer i i form af blomster og bladværk, plade af marmor. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. H. 77. B. 73. D. 53.
Finérskader. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
22 bud
801947 (Autobud) | ||
998214 | ||
801947 (Autobud) | ||
998214 | ||
801947 (Autobud) | ||
998214 | ||
801947 (Autobud) | ||
998214 | ||
801947 (Autobud) | ||
998214 | ||
801947 (Autobud) | ||
998214 | ||
801947 | ||
998214 | ||
801947 | ||
1133263 (Autobud) | ||
801947 | ||
1133263 | ||
100994 | ||
1133263 | ||
804981 | ||
998214 |