2418/44
Rokoko konsolskab af nøddetræ og rosentræ, front med låge hvorbag hvilke hylder, dekoreret med intarsia, udskåret med rocailler og cabriole ben på fødder. Plade af broget marmor. 18. årh. H. 85. B. 57. D. 34.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Låge kan ikke lukkes. Marmortop med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||