2419/30
Aron Berthelsen (f. Kangaamiut, Sukkertoppen)
Grønlandsk figur af udskåret fedtsten i form af fabeldyr. Sign. Aron B. H. 22.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Top med reparation. Mindre overflade ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
830118 |