2421/41
Øreklapstol i engelsk stil betrukket med brunt læder, sæde med pude, ben af mahogni. George III stil, ca. 1920. H. 106. B. 80. D. 80.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Ridser på ryggen og slidt på kanterne. Siddepuden en er flad.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
823137 |