2421/77
Chatol med overskab af blåmalet egetræ og fyrretræ, front med to døre og skrå skriveklap bag hvilke grå malet interior. Louis XVI form, 19. årh.s midte. H. 211. B. 112. D. 63.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere tilføjelser.
Vurdering
Hammerslag
2 bud
836355 | ||
849868 |