2421/​77

Chatol med overskab af blåmalet egetræ og fyrretræ, front med to døre og skrå skriveklap bag hvilke grå malet interior. Louis XVI form, 19. årh.s midte. H. 211. B. 112. D. 63.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere tilføjelser.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
836355 3.200 DKK
849868 3.000 DKK