2421/​23

Stor dansk rokoko armstol af senere forgydlt træ. 18. årh.s midte.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Senere forgyldt.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1990 3.200 DKK
164145 3.000 DKK