2419/110
Demi lune formet dansk Empire spillebord af mahogni, opklappelig plade hvorunder rum til skriveindretning, front med tandsnit. Cirka 1810. H. 75,5. B. 79. D. 39. Diam. 78,5.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkel mindre finérskade.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
30 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||