2421/8Aarhus
Svensk klapbord af gråmalet træ, sider med skuffer. 19. årh. H. 74. L. 38/107/176. B. 119.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2421/26Aarhus
Svensk rokoko vægkonsol af forgyldt træ med plade af marmoreret træ. 18. årh.s midte. H. 75. B. 85. D. 40.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2421/32Aarhus
Anglo indisk bogskab af teak i engelsk stil. Ca. 1900. H. 224. B. 160. D. 36 cm.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2421/38Aarhus
Spansk-filippinsk langbord af narratræ (Pterocarpus indicus). 18./19. årh. H. 76. L. 188. D. 79.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2421/44Aarhus
Barok chatol af egetræ med skriveklap og skuffer. 18. årh.s. midte. H. 220. B. 116. D. 57.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/56Aarhus
Kakkelovnsskærm af bemalet jern støbt i form af grene, centralt med landskabsdekoration. 19. årh. H. 130. B. 68.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2421/68Aarhus
Seks kaptajnstole af bejdset elme- og egetræ, balusterformede sprosser og ben hvorimellem fodlister. Cirka 1900. (6)
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/74Aarhus
Kinesisk konsolbord af møkbejdset træ, rigt udskåret med blomster og bladværk. 20. årh.s. begyndelse. H. 74. B. 90.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: