2421/62
Fransk søjleur i kasse af sortbroget stenart, med beslag af forgyldt bronze. Empireform. H. 51. B. 28.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2421/131Lyngby
Michael Bird: London; Engelsk George II standur. Ca. 1700. H. 215. B. 54. D. 34.
Sælges
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/143Lyngby
Københavnsk regulatorur i væghængt kasse af ådret træ, rund skive sign. Julius Adolph Øberg København. 20. årh. H. 200. B. 46. D. 26.
Sælges
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud: