Ure /
Standure
2 emner
sælges
2421/2Aarhus
Rokoko standur af hvidmalet og guldstafferet træ. Urskive sign. Jean George Lüderitz, Christiansfeld. 18. årh. H. 213.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2421/131Lyngby
Michael Bird: London; Engelsk George II standur. Ca. 1700. H. 215. B. 54. D. 34.
Sælges
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud: Dit bud: